LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tentoi të korruptonte drejtorin e AKU-së, në pranga 43-vjeçari

2024-02-22 13:24:00, Kronika CNA
Tentoi të korruptonte drejtorin e AKU-së, në pranga
Foto ilustruese

Policia e Tiranës ka arrestuar një 43-vjeçar me iniciale N. K, i cili tentoi të korruptonte drejtorin e AKU-së në Tiranë. 43-vjeçari tentoi t'i jepte zyrtarit një  j një shumë parash, me qëllim lehtësimin e procedurave për testimin e kampioneve të marra në subjektin e tij tregtar (baxho), në Durrës.

Njoftimi i Policisë: 

Tentoi të korruptonte drejtorin e AKU-së Rajonale Tiranë, me qëllim lehtësimin e procedurave për testimin e kampioneve të marra në subjektin e tij tregtar, vihet në pranga 43-vjeçari.

Specialistët e Sektorit për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare ndaluan shtetasin N. K., 43 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Korrupsioni aktiv i personave që ushtrojnë funskione publike".

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi ka tentuar të korruptojë drejtorin e AKU-së Rajonale Tiranë, duke i ofruar atij një shumë parash, me qëllim lehtësimin e procedurave për testimin e kampioneve të marra në subjektin e tij tregtar (baxho), në Durrës.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, për veprime të mëtejshme./CNA 

Lajmet e fundit nga