LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Policia: Autori e krimit nuk është 19-vjeçarja por vëllai i saj

2024-02-23 18:25:00, Kronika CNA

Policia: Autori e krimit nuk është 19-vjeçarja por vëllai

Policia e Durrësit ka bërë me dije se 19-vjeçarja H.M nuk është vrasësja e P.M 50-vjeç.

Sipas uniformave blu, autor i vrasjes në Durrës është shtetasi H.M 25-vjeçar.

Vajza mori autorësinë për të mos zbuluar vëllezërit e saj.

“Nga të gjitha veprimet hetimore që janë kryer rezulton se djali i familjes ka realizuar qitjen. Nuk mund të japë të gjitha detajet edhe për sekretin hetimor dhe ndjeshmërisë që ka pasur ngjarja. Edhe 19-vjeçarja është përfshirë. Arsyeja është konfliktet që kanë pasur pjesëtarët e familjes. E ka pranuar ekzekutori akuzën”, ka thënë shefi i policisë së Durrësit./ CNA

Lajmet e fundit nga