LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në tregun valutor, kryeson Paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 19 tetor 2022

2022-10-19 08:12:00, Ekonomi CNA

Në tregun valutor, kryeson Paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 19 tetor

Monedhat e huaja, pothuajse sot këmbehen ashtu si një ditë më parë. Nuk ka asnjë ndryshim. Ato mbeten të zhvlerësuara përballë Lekut.

Të gjithë ata që janë të interesuar sot në tregun valutor dollarin amerikan mund ta blejnë me 118.7 lekë dhe ta shesin 119.9 lekë.

Euro blihet me 116.9 lekë dhe shitet 117.5 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 133.6 lekë dhe shitet me 135 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.7 lekë, ndërsa në shitje me 119.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 85.9 lekë dhe në shitje me 88 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Në tregun valutor, kryeson Paundi britanik/ Kursi i këmbimit, 19 tetor

Lajmet e fundit nga