LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD e vulës duhet të nxjerrë kandidatët ose të dorëzojë vulën bashkë me fondet e KQZ-së

2023-03-24 18:54:00, Editorial CNA
PD e vulës duhet të nxjerrë kandidatët ose të
Fotomontazh - Gazment Bardhi dhe Enkelejd Alibeaj

Ka një zgjidhje për heronjtë e Vulës që tani po përdridhen për të gjetur gjasme kandidatë për kryetarë bashkish.

Të ndjekin shembullin e Roland Bejkos dhe të kandidojnë në ato bashki nga ku kanë dalë deputetë.

Ose të dorëzojnë Vulën tek Berisha dhe t’i japin fund karagjozllëkut.

Pse nuk shkojnë:

Enkelejd Alibeaj kandidat në Fier!

Gazmend Bardhi kandidat në Korçë!

Jorida Tabaku kandidate në Tiranë!

Dhurata Çupi kandidate në Dibër;

Saimir Korreshi kandidat në Lushnje;

Flamur Hoxha kandidat në Kukës.

E kështu me radhë të gjithë.

Të shkojnë andej nga dolën deputetë dhe të provojnë të bëhen politikanë, përpara se të sillen si karagjozë që kanë 1 vit e gjysmë që sillen vërdallë e marrin benefitet e siglës.

Sot paskan filluar të hedhin idenë që nuk paska nevojë të nxjerrin kandidatë. Se do imitojnë Ilir Metën vetëm me këshilltarë bashkiakë.

Po për çfarë e bënë betejën?

Apo për fondet që shpërndan KQZ?!

E gjitha paska qenë betejë për fondet?

Nëse duan të na bindin që vlejnë, zonat atje i kanë.

Të provojnë votën e demokratëve.

Ose të zhduken nga skena politike si spurdhjakë.

Siç janë në fakt./ CNA

15:49 Editorial

Një

Sot mediat u rikthyen sërish te një lajm i vjetër, hetimi ...

16:40 Editorial

“Big Brother

Policia prej disa ditësh njofton se janë duke u hequr ...

Lajmet e fundit nga