LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

In Albania, the biggest miracle does not last more than three days

2023-01-28 15:16:00, Editorial CNA
In Albania, the biggest miracle does not last more than three days
Photomontage - Sarra Landfill, cleaner Rozeta Dobi and former FBI official Charles McGonigal

For the 28 days of January, a series of scandals have erupted in Albania and some deeds and atrocities have come to light.

But the plight of the Albanians is not the thefts of the cleaning lady Rozeta Dobi, nor the affair of the incinerators which is deepening every day, nor the audio-recording of January 21 that should scream for justice, nor the scandal and the connections of Prime Minister Edi Rama with the arrested former official of the FBI, Charles McGonigal.

Kjo pasi si gjithmonë, në vendin tonë çudia më e madhe zgjat vetëm tre ditë.

Kur aferat dhe skandalet me inceneratorët, me “pastruesen intelektuale” apo me ish-zyrtarin e FBI-së, duhet të ngrenë këmbanë alarmi, shqiptarët e kanë të gjithë mendjen te “Big Brother VIP”.

Mjafton të dalësh hapësh rrjetet sociale dhe kudo të dalin banorët e “Big Brother VIP”, duke filluar nga Olta, Luizi, Kiara e të tjerët me radhë.

Edhe kur takon miqtë apo ulesh në një tavolinë, shqiptarët më shumë shqetësohen e diskutojnë se kur do ta puthë Kiara Luizin se për paratë që u vidhen çdo ditë nga xhepat me afera e abuzime.

Askush nuk proteston për këto skandale, askush nuk flet për arrestimet, askush nuk ngre zërin për çmimet, por të gjithë flasin e bërtasin për “Big Brother”.

Mashtrimet e politikës, aferat e njëpasnjëshme e krimet e pandëshkuara nuk i hyjnë në sy rinisë shqiptare që po braktis vendin, nuk i bëjnë përshtypje as moshave të mëdha.

Të gjithë heshtin, njësoj siç mediat e paguara nga inceneratorët mbyllin gojën për aferën e shekullit.

E nëse dikush ngre zërin, kjo nuk ndodh më shumë se për tre ditë.

For Albanians, nothing is more important than "Big Brother", so please don't forget to watch Arbana tonight./ CNA.al

16:40 Editorial

“Big Brother

Policia prej disa ditësh njofton se janë duke u hequr ...

Lajmet e fundit nga