LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ne nuk duam luftë, duam paqe”/ Kurti: Bëhet fjalë për formacione profesioniste, me armatime të kalibrit të lartë

2023-09-24 12:58:00, Aktualitet CNA

“Ne nuk duam luftë, duam paqe”/ Kurti: Bëhet fjalë

Ish kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka theksuar se grupi kriminal prej 30 personave nuk janë një bandë kontrabandë por bëhet fjalë për formacione profesioniste ushtarake dhe policore.

Kurti dhe njëherë bëri thirrje që të dorëzohen personat që po kryejnë akte kriminale në Kosovë .

Gjithashtu theksoi se Kosova nuk do luftë por paqe dhe është ky grup kriminale që po kërkon luftë dhe destabilizim në Kosovë.

Lajmet e fundit nga