LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTOT+VIDEOT/ Uji vërshon në rrugët e qytetit të Korçës, si paraqitet situata nga moti i keq

2023-09-25 13:55:00, Aktualitet CNA

FOTOT+VIDEOT/ Uji vërshon në rrugët e qytetit të

Moti i keq vijon në qytetin e Korçës.

Breshëri dhe reshjet intensive kanë shkaktuar përmbytje të rrugëve të qytetit.

CNA ka siguruar disa foto dhe video ku pasqyrohet situata nga reshjet.

Siç shihet janë krijuar pëllgje të mëdha uji nga reshjet e shumta.

Mësohet se ende në Korçë vijon ende të bjerë breshër dhe reshje shiu.

Më herët është bërë me dije se situata po përmirësohet në disa prej fshatrave që kanë mebtru pa energji elektrike.

Në Maliq është rikthyer energjia pas ndërprerjes për shkak të motit të keq./ CNA

FOTOT+VIDEOT/ Uji vërshon në rrugët e qytetit të

FOTOT+VIDEOT/ Uji vërshon në rrugët e qytetit të

FOTOT+VIDEOT/ Uji vërshon në rrugët e qytetit të

Lajmet e fundit nga