LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 16 janar 2024

16 Janar 2024, 07:34, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 16 janar
Foto ilustruese

Sot më 16 janar 2024, dollari amerikan blihet me 94.4 lekë dhe shitet me 95.3 lekë.

Euro blihet me 103.5 lekë dhe shitet 104.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 119.8 lekë dhe shitet me 121 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 110.1 lekë, ndërsa në shitje me 111.1 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70 lekë dhe në shitje me 71 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Monedhat e huaja sërish në rënie/ Kursi i këmbimit, 16 janar

Lajmet e fundit nga