LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro, paundi dhe franga "prekin fundin"/ Kursi i këmbimit, 7 dhjetor 2023

7 Dhjetor 2023, 07:47, Ekonomi CNA

Euro, paundi dhe franga "prekin fundin"/ Kursi i këmbimit, 7

Sot më 6 dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 93.7 lekë dhe shitet me 94.8 lekë.

Euro blihet me 101.1 lekë dhe shitet 101.9 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 106.8 lekë, ndërsa në shitje me 107.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117.7 lekë dhe shitet me 118.7 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.7 lekë dhe në shitje me 69.9 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Euro, paundi dhe franga "prekin fundin"/ Kursi i këmbimit, 7

Lajmet e fundit nga