LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vijon kriza tek monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 2 Dhjetor 2023

2 Dhjetor 2023, 08:21, Ekonomi CNA
Vijon kriza tek monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 2 Dhjetor 2023
Foto ilustruese

Sot më 2 Dhjetor 2023, dollari amerikan blihet me 92.9 lekë dhe shitet me 94.4 lekë.

Euro blihet me 101 lekë dhe shitet 102.2 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 105.9 lekë, ndërsa në shitje me 107.3 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 117 lekë dhe shitet me 118.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 68.4 lekë dhe në shitje me 70.4 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Vijon kriza tek monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 2 Dhjetor 2023

Lajmet e fundit nga