LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Me paralizë dhe skizofreni/ Motra 24 orë në shërbim të vëllait të sëmurë

5 Korrik 2023, 21:20, Denoncim CNA

Me paralizë dhe skizofreni/ Motra 24 orë në shërbim të

“Stop” ishte në njësinë numër dy në Tiranë. Trëndafile Celanji, tregoi se jeton me vëllain e saj Engjëll Celanji, i cili prej 30 vitesh vuan nga skizofrenia dhe ka 8 muaj me paralizë.

Ajo tha se ia bën vetë të vëllait çdo shërbim, por nuk përfiton kujdestarinë. Vëllai merr 130 mijë Lekë Kemp, 30 mijë Lekë pension invaliditeti nga ISSH, ndërsa Trëndafilja merr 30 mijë Lekë.

Me 190 mijë Lekë, ata duhet të jetojnë përfshirë, pagesat e ujit, energjisë e ilaçet, raporton Tv Klan.

Për këtë rast, “Stop” dhe fondacioni “Fundjavë Ndryshe” ndihmojnë familjen në nevojë, ndërsa donatorët ofruar në “Stop” kanë mbledhur për motrën e vëllain 655 mijë Lekë.

Lajmet e fundit nga