LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

55 milionë lekë humbje në Spitalin e Traumës nga Sterilizimi/ Vokshi: Kontrata e Beqajt, në dëm të shtetit

12 Shtator 2023, 17:00, Denoncim CNA
55 milionë lekë humbje në Spitalin e Traumës nga
Fotomontazh - Ilir Beqaj, ish-ministër i Shëndetësisë

Një auditim i KLSH-së ka zbuluar të tjera abuzime në koncesionin e sterilizimit.

Sipas KLSH-së, Spitali i Traumës nuk i ka marrë qira koncesionarit për përdorimin e ambienteve të tij, duke i shkaktuar humbje që llogariten në shumën 5.5 milionë lekë të reja ose 55 milionë lekë të vjetra.

Për këtë abuzim ka reaguar deputetja Albana Vokshi, e cila thotë se ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj e ka hartuar dhe firmosur kontratën e koncesionit të sterilizimit në dëm të interesit publik.

Vokshi deklaron në rrjetet sociale se kryeministri Edi Rama po vijon ta mbrojë Beqajn edhe pas denoncimeve të skandalit.

Ilir Beqaj e ka hartuar dhe e ka firmosur kontratën e koncesionit të sterilizimit në interes vetëm të privatit, në dëm të interesit publik.

Çfarë thotë KLSH në Raportin e Auditit të spitalit të Traumës??

55 milionë lekë (të vjetra), të ardhura të munguara prej mos lidhjes së kontratës së qirasë me koncesionarin (mikun e Ilir Beqaj) për ambientin 288,6 m2.

Ndërkohë që Sterilizimi po “pret” çdo ditë koka, Edi Rama po vijon të mbrojë Ilir Beqajn, herë duke bërë shoë propagandistik nëpër spitale e herë duke i cuar mesazh SPAK…”, thekson deputetja./ CNA

55 milionë lekë humbje në Spitalin e Traumës nga

Lajmet e fundit nga