LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Xhaçka takon ministrin Dendias në Athinë/ Zbardhet biseda

2 Dhjetor 2022, 11:41, Aktualitet CNA

Xhaçka takon ministrin Dendias në Athinë/ Zbardhet biseda

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka, ka zhvilluar një takim me homologun e saj Nikos Dendia, në Athinë.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Xhaçka ka zbardhur bisedën që ka pasur me Dendias.

 “Athinë, kënaqësi të takoja homologun tim Ministrin e Punëve të Jashtme të Greqisë, Nikos Dendias. Shqipëria dhe Greqia patën një diskutim konstruktiv për të gjitha aspektet e marrëdhënieve tona. Mirënjohje Ministrit Dendias për rolin e tij në thellimin dhe zgjerimin e partneritetit midis dy vendeve tona dhe mbështetjen për integrimin e Shqipërisë dhe Ballkanit Perëndimor në BE. Ndamë të njëjtin vizion dhe dëshirë për të ardhmen e marrëdhënieve tona dhe të rajonit në tërësi dhe jemi të përkushtuar të punojmë ngushtë së bashku në gjetjen e mënyrave të reja për t’u angazhuar në mënyrë konstruktive për të mirën e popullit tonë dhe të rajonit”, shkruan ministrja në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

Lajmet e fundit nga