LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas rreth dy javësh/ Mbërrin në portin e Durrësit anija nga Ukraina me 6 mijë ton grurë

10 Gusht 2022, 09:22, Aktualitet CNA

Pas rreth dy javësh/ Mbërrin në portin e Durrësit anija nga

Anija e ngarkuar me 6 mijë ton grurë, e nisur para dy javësh nga Ukraina, ka mbërritur mëngjesin e sotëm në portin e Durrësit.

Anija “cargo” e quajtur “Jaohar Ranim”, është ankoruar në kalatën numër dy të Portit të Durrësit, në orën 08:37.

Anija u furnizua me grurë në portin Izmail të Ukrainës, në bazë të një marrëveshjeje të arritur ndërmjet Rusisë dhe Ukrainës, për t’i lejuar kësaj të fundit eksportimin e stokut të grurit të bllokuar nëpër depo për shkak të luftës./CNA.al

Lajmet e fundit nga