LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një fshat i tërë në SPAK/ “Këshilla” e ish-ministrit për banorët: Mbillni hashash

25 Qershor 2022, 10:40, Aktualitet CNA

Një fshat i tërë në SPAK/ “Këshilla” e

240 banorë të fshatit kozare në Kuçovë janë thirrur të dëshmojnë me kërkesë të SPAK-ut dhe palës së akuzuar pro ose kundër Bektash Shtëpenjës, pronar i një autokombanje që korrte grurin në fshat.

Në lidhje me rastin në fjalë, ka reaguar ish-ministri Ylli Manjani, i cili në një postim në rrjetet sociale, ndërsa ironizon drejtësinë, shkruan “mbillni e korrni hashash se nuk ju ngacmon njeri”.

Çfarë mësojmë nga rasti i Bektashit,që endet nëpër SPAK me 200 dëshmitarë, për të provuar se ka gjithë jetën që punon në autokomanjë?

Mbillni e korrni hashash se nuk ju ngacmon njeri! Mësojini autokombanjat të korrin hashash, o njerëz!

Lëreni grurin,se na e sjell Rusia nga Ballkani i hapur...

Po të mbillni e korrni grurë në SPAK e keni vendin.

Ja, shihni Bektashin.

Korri grurë dhe ja si përfundoi. Në SPAK. Ushqim për reformën. Rast suksesi për Yuri Kim-in.

Po të korrte hashash do ishte në rregull. Dhe djalin që ka qenë i dënuar në Itali do e kishte rilindas dhe minimalisht kryetar bashkie... Deputet po e po.

Do kënaqeshin me tendera sekretë.

Do bënte selfie me Yurin...

Duke korrur grurë në SPAK përfundon!!!

Aahhhhh!

A je kund, o ti atje lart?!

Lëshoje gjylen të shpëtojmë!”-shkruan Ylli Manjani./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga