LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mitsotakis nuk e ftoi në Athinë/ Rama: Unë nuk do bëja si ata

25 Gusht 2023, 17:22, Aktualitet CNA
Mitsotakis nuk e ftoi në Athinë/ Rama: Unë nuk do bëja si
Kryeministri Edi Rama

Kryeministri Edi Rama gjatë konferencës për shtyp të mbajtur këtë të premte u pyet për marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë lidhur me mungesën e ftesës nga Mitsotakis në darkën informale të organizuar në Athinë.

Ai thotë se nga vitet që ka në postin që ai mba nuk impresionohet nga momentet e emocioneve dhe ngarkesave që krijon një ngjarje e caktuar.

Megjithatë Rama shprehet se Rama nuk do të vepronte në të njëjtën mënyrë.

“Unë u bëra ca kohë në këtë detyrë dhe as nuk impresionohem nga momentet e emocioneve dhe ngarkesave që krijon një ngjarje e caktuar dhe as nuk marr personale çfarëdo qoftë, dhe të reagoja ndaj diçkaje që nuk do e bëja vetë. Jo më që ta bëj si ata”, tha Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga