LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mirel Mërtiri shpallet në kërkim/ Arratiset nga Shqipëria

16 Nëntor 2022, 14:59, Aktualitet CNA

Mirel Mërtiri shpallet në kërkim/ Arratiset nga Shqipëria

Mirel Mërtiri është shpallur në kërkim nga SPAK për inceneratorin e Elbasanit.

Shpallja në kërkim është bërë të enjten e kaluar me datë 10.11.2021, pas kërkesës së SPAK-ut.

CNA.al ka konfirmuar nga burime zyrtare se Mërtiri është kërkuar në banesën e tij ku nuk është gjetur.

Forcat operacionale, BKH dhe SPAK kanë shkuar për të ekzekutuar udhër arrestin tek banesa e tij që ndodhet pallatin “Ambasador 3”.

Burime nga Policia thanë për CNA.al se Mërtiri është larguar nga Shqipëria dhe dyshohet se ka qenë në dijeni të arrestimit.

Kujtojmë se bashkëjtuesja e tij Stela Gugalla është në kërkim ndërkombëtarë, sëbashku me ortakun tjetër të inceneratorëve, Klodian Zoto./CNA.al

Lajmet e fundit nga