LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbledhja e opozitës/ Berisha: T'i kallim datën Edi Ramës, deputetët të bashkojnë forcat për fitore të sigurt

5 Shtator 2023, 14:02, Aktualitet CNA

Mbledhja e opozitës/ Berisha: T'i kallim datën Edi

Ish-kryeministri Sali Berisha pas mbledhjes së organizuar nga Gazment Bardhi në deklaratë për mediat tha se ishte një takim i 43 deputetëve të dalë nga një aleancë opozitare dhe vendosin tani t'i kallin datën Edi Ramës.

Ai kërkoi që të bashkojnë forcat për fitore të sigurtë.

“Ky është një takim i 43 deputetëve të dalë nga një aleancë opozitare dhe vendosin tani t'i kallin datën Edi Ramës. Asgjë më të moralshme nuk ka sesa betejë kundër Edi Ramës që po shkreton Shqipërinë. Interesat kombëtare janë të parat për çdo qytetar të këtij vendi. Sot çelet horizont i ri kundër një beteje që bazohet në mafien, në drogën. Ftesa ime është për çdo deputet që do të rrëzojë këtë regjim të bashkojë forcat për fitore të sigurt në zgjedhjet e ardhshme. U morën vendime shumë të rëndësishme.”/ CNA

Lajmet e fundit nga