LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

"Lonely Planet" prezanton 9 perlat e Shqipërisë/ Rama: Super promovim në vigjilje të 2024-ës

29 Nëntor 2023, 18:52, Aktualitet CNA
"Lonely Planet" prezanton 9 perlat e Shqipërisë/ Rama: Super
Një shëtitje në Ujëvarën e Thethit mund të kombinohet me shtegun drejt Syrit të Kaltër © Ben Pipe Photography

"Lonely Planet" i ka kushtuar një artikull vendeve turistike në Shqipëri ku ka publikuar 9 destinacionet që turistëet mund të vizitojnë.

Lidhur me këtë artikull ka reaguar dhe kryeministri Edi Rama i cili thotë se është një super promovim në vigjilje të 2024-ës.

“Nga Thethi në Dhërmi, nga Shkodra në Gjirokastër, prestigjiozja e udhëtimeve "Lonely Planet" propozon 9 destinacione mes perlave pafund të turizmit shqiptar, një super promovim në vigjilje të 2024-ës. "Ejani me mendje të hapur, me një plan të qartë dhe bëhuni gati për t'u zhytur brenda një kulture të pasur si asnjë tjetër në Evropë", është ftesa e revistës së njohur për të vizituar Shqipërinë.”, shkruan Rama në rrjetet sociale.

9 vendet më të mira për t'u vizituar në Shqipëri sipas "Lonely Planet":

1. Fshati Theth; 2. Korçë, 3. Gjirokastër, 4. Dhermi 5. Përmet 6. Shkodër; 7. Lin; 8. Sarandë; 9. Porto Palermo./ CAN

Lajmet e fundit nga