LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët grup i strukturuar kriminal/ Milionat e eurove që ju dhanë medias t’u kthehen qytetarëve

11 Tetor 2023, 18:52, Aktualitet CNA

Inceneratorët grup i strukturuar kriminal/ Milionat e eurove që ju

Gazetari Elvi Fundo në një intervistë për Syri TV me Sonila Meçon ka folur lidhur me aferën e inceneratorit të Tiranës, aferë për të cilën CNA ka bërë një serë denoncimesh.

Ai tregon se në raportin e KLSh thuhej që në vitin 2021 se nuk ekziston inceneratori i Tiranës por askush nuk foli.

Sipas tij inceneratorët janë një grup i strukturuar kriminal dhe lidhur me këtë aferë duhet që të hetohen dhe mediat dhe miliona eurot e marra nga ana e tyre duhet që t’u kthehen qytetarëve.

“Faraudin Arapin e kanë “pushkatuar” pasi, pas një raporti nga KLSH e kanë pushuar nga puna.

Raporti i KLSH për inceneratorët është diku në vitin 2021. Në 2021 KLSH thoshte se nuk ekziston inceneratori dhe sot jemi pas 2 vitesh në këtë situatë.

E ka thënë Komisioni Hetimor që para 3 vitesh dhe askush nuk foli. Përtej faktit që është përfshirë Komisioni Hetimor për mua inceneratorët janë një grup i strukturuar kriminal ku nëse nuk hetohet dhe media dhe mijëra eurot që merren nga media për të bërë lojën, është e kotë.

Këto media, këta xhobaxhinj dhe këta që kanë marrë para për inceneratorin e Tiranës duhet të shkohet në fund. Dhjetra miliona euro kanë shkuar dhe në xhapat e medias dhe ato duhet që t’i kthehen qytetari. Ne duhet që të ngremë zërin pasi dhe raporti i Departametit të Shtetit, pas korrupsionit, problemin e dytë përmend median.”, tha Fundo./ CNA

18:00 Aktualitet REDAKSIONALE

Shënim/ Evisi e Edvinit

“Kocka” e duhur për Evi Kokalarin Evis Angelakis apo Evis...

Lajmet e fundit nga