LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Hetimet për inceneratorët sapo kanë filluar”/ Çfarë po paralajmëron Arsen Rusta

10 Dhjetor 2022, 08:16, Aktualitet CNA
“Hetimet për inceneratorët sapo kanë filluar”/
Foto ilustruese

Gazetari Arsen Rusta, ka bërë një postim drejtuar SPAK-ut, në Ditën Ndërkombëtare Antikorrupsion.

Rusta ka përmendur aferën e djegësve, ku me nota ironie, shprehet se SPAK-u po kërkon të arrestojë veten dhe prokurorët që po hetojnë aferën e politikës apo inceneratorët.

Sipas Rustës, hetimet jo vetëm që nuk janë mbyllur, por janë në fillim fare.

Ndërsa shton se as mediat të cilat janë paguar nga inceneratorët nuk janë të përjashtuara nga lista e pyetjeve, dëshmive dhe hetimeve.

Sa kot ky SPAKU!!! Ditën ndërkombëtare antikorrupsion "9 dhjetor",i kërkohet SPAK të arrestojë veten. Të arrestohen prokurorë që po hetojnë aferën e politikës, inceneratorët apo njohur si (djegësat).

Hetimet për inceneratorët jo vetëm sjanë mbyllur, jo vetëm emrat e dalë në media janë 1 e 10 e atyre që kanë shkuar në SPAK për dëshmi, prova e fakte. Por hetimet janë vetëm në fillim fillim fare, sa kanë nisur me tamam.

Media sa unë di, e sa kam mundur të shoh letra, sështë e përjashtuar nga lista e pyetjeve dëshmive dhe hetimeve që po vijon para festave e pas tyre.

Pa harruar atë që su tha përgjatë Nëntorit, SPAK tani ka edhe një karta Bianca. Apeli i Gjkko ka pranuar akuzën e grupit të strukturuar kriminal! Ej SPAK po pse prish ëndrra!”, shkruan Arsen Rusta./ CNA.al

Lajmet e fundit nga