LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha justifikohet për numrin e ulët të “petritëve” të tij

28 Gusht 2023, 19:09, Aktualitet CNA

Basha justifikohet për numrin e ulët të

Pas një fitoreje të jashtëzakonshme në 29 korrik, ku në disa prej qarqeve nuk arriti të mblidhte dot as 100 vota, humbësi serial, Lulzim Basha ka shfrytëzuar takimin me të zgjedhurit e PD-së së vulës në Këshillat Bashkiakë për tu justifikuar për mbështetjen e ulët.

Duke mos gjetur justifikim tjetër për “lumin e madh të njerëzve” që e përkrahin ai tha se nuk duhet të bihet në kurthin e numrave.  

“Takimi është pak i vonuar duhej të bëhej edhe më parë por ky nuk është takimi ynë i parë, megjitahtë vonë nuk është asnjëherë.  Sot mund të rrimë e të gjykojmë mbi numrin, por unë mendoj se në këtë situatë ku është vendi e gjithësecila prej Bashkive është gabimi më i madh të biem në kurthin e numrave.”, tha ai.

Basha, njeriu që përçau PD-në e që bëri marrëveshje të fshehta me Ramën por nuk ju dha llogari demokratëve sot u shpreh se kjo kulturë politike ka sgjesuar llogaridhënien.

“Kjo kulturë politike kjo antikulturë politike ka sgjesuar llogaridhënien, themelin e një marrëdhënie të shëndoshë mes atyre që kërkojnë votën dhe atyre që votojnë. Mbi 120 zëra të pavarur, të fortë e të palidhur nga zinxhirët e interesave të partisë, por të lidhur me interesin e qytetarëve duhet të jenë një forcë e madhe.”

Basha është i vetëdijshëm për numrin e vogël të “petritëve” që e përkrahin por mesa duket ka zgjedhur të vijojë të thyejë rekorde me humbjet e tij./ CNA

Lajmet e fundit nga