LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi: Berisha ka mbështetës, nuk mund ta bind të shkojë në shtëpi

7 Shtator 2023, 13:18, Aktualitet CNA

Bardhi: Berisha ka mbështetës, nuk mund ta bind të shkojë

Deputeti i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, thotë se nuk e përjashton dot Berishën nga zgjidhja e situatës së PD-së pasi ka mbështetës opozitarë që mendojnë si ai.

Sipas Bardhit, duhen lënë mënjanë debatet dhe të përmbushet misioni opozitar.

Ai shprehet nuk mund ta bindë Berishën që të shkojë në shtëpi.

“Nuk e përjashtoj dot nga zgjidhja zotin Berisha për sa kohë ka mbështetës opozitarë që mendojnë si zoti Berisha. Unë s’kam fyer kurrë kolegët. Duhet të lëmë mënjanë debatin dhe të përmbushim misionin si opozitarë. Jam koherent se jam në këtë qëndrim që jam sot. Nuk jam me kultin e individit, jam për zgjidhje të arsyeshme bazuar në situatën ku është sot PD. Unë nuk e bind dot zotin Berisha të shkojë në shtëpi. Nëse është dikush që e bind të shkojë në shtëpi dhe të dalë dhe ta bindë. Për sa kohë zoti Berisha është faktor në opozitë dhe ka atë rol në opozitë ne do të duhet të gjejmë një zgjidhje ndryshe po lëmë vendin pa opozitë.

Nëse dikush ka marrë misionin ta lërë vendin pa opozitë, unë nuk i bashkohem. Që në shtator të 2022 kam këtë qëndrim duhet të ndërpresim konfliktin në PD, baltën kundër njëri-tjetrit dhe duhet të përqendrojmë energjitë kundër regjimit të Edi Ramës”, tha Bardhi në një intervistë./ CNA

Lajmet e fundit nga