LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla në spitalin e Traumës/ Zbulon si është gjendja shëndetësore e efektivit

20 Shtator 2023, 20:45, Aktualitet CNA

Balla në spitalin e Traumës/ Zbulon si është gjendja

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, ka shkuar mbrëmjen e kësaj të mërkure në Spitalin e Traumës, ku po merr trajtim mjekësor efektivi i plagosur.

Balla tha për mediat se efektivi është në gjendje më të mirë shëndetësore, ndërkohë që policia ka identifikuar autorin.

“Gjendja e efektivit është përmirësuar. Personi është identifikuar, thirrja për të është të dorëzohet”, u shpreh ai shkurtimisht.

Kujtojmë se efektivi i forcave “Shqiponja” me iniciale E. A., së bashku me kolegë të tjerë të këtij reparti ishin në ndjekje të një personi të dyshimtë.

Ky i fundit hapi zjarr ndaj punonjësve të policisë gjatë tentativës për tu larguar dhe plagosir efektivin E. A./ CNA

Lajmet e fundit nga