LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Artan Hoxha “kryqëzon” median e Carlo Bolinos/ Katër arsye që mjegullojnë të vërtetën

21 Tetor 2022, 14:12, Aktualitet CNA

Artan Hoxha “kryqëzon” median e Carlo Bolinos/ Katër arsye

Gazetari Artan Hoxha ka “kryqëzuar” median e Carlo Bolinos, në lidhje me raportin mbi rastin e Laer Kurtit, i cili ka humbur jetën pasi u shoqërua në polici.

Hoxha ka analizuar raportimin duke e cilësuar si propagandë.

“Në një fjali të vetme, katër 'arsye shtetërore', që mjegullojnë të vërtetën dhe 'justifikojnë' versionin zyrtar pse humbi jetën Lear Kurti…

Përdorte drogë. Vuante nga epilepsia. Ishte i dënuar për vjedhje dhe për drogë. Pjesë e grupit të Shullazit. Mendje me diabolike se kaq nuk mund të gjendet”, shkruan Hoxha në rrjete sociale.

Artan Hoxha “kryqëzon” median e Carlo Bolinos/ Katër arsye

Hoxha ka vijuar më tej, analizën duke kërkuar dhe uke u përpjekur të gjejë fakte në atë çfarë ishte raportuar.

“Meqë këta “korifejtë e fakteve” në media, kanë ca kohë që po shesin moral, se si qeveria sulmohet pa fakte, a mund të na tregonit një fakt të vetëm për lajmin që kanë publikuar?!

Nëse Lear Kurti ishte përdorues droge, nga e dini ju? Nëse Lear Kurti ishte me epilepsi, ku e keni kartelën mjekëore? Nëse Lear Kurti ishte dënuar për vjedhje dhe drogë, ku e keni vendimin e dënimit? Nëse Lear Kurti ishte pjesë e grupit të Shullazit, si e provoni këtë gjë?!!

Të gjitha këto akuza dhe baltë e hedhur ndaj Lear Kurtit, për të sterrosur të kaluaren e tij dhe për të justifikuar përgjegjësinë e pushtetit, u bënë publikisht pa shkuar ende në banesë, arkivoli me trupin e viktimës”, shkruan ndër të tjera Hoxha.

Deklarata e plotë e gazetarit:

Propaganda????!!!!

Ne nje fjali te vetme, kater “arsye shteterore”, qe mjegullojne te verteten dhe “justifikojne” versionin zyrtar pse humbi jeten Lear Kurti…

Perdorte droge”

Vuante nga epilepsia”

Ishte i denuar per vjedhje dhe per droge”

“Pjese e grupit te Shullazit”….

Mendje me diabolike se kaq nuk mund te gjendet….

Meqe keta “korifejte e fakteve” ne media, kane ca kohe qe po shesin moral, se si qeveria sulmohet pa fakte, a mund te na tregonit nje fakt te vetem per lajmin qe kane publikuar?!

Nese Lear Kurti ishte perdorues droge, nga e dini ju?

Nese Lear Kurti ishte me epilepsi, ku e keni kartelen mjeksore?

Nese Lear Kurti ishte denuar per vjedhje dhe droge, ku e keni vendimin e denimit?

Nese Lear Kurti ishte pjese e grupit te Shullazit, si e provoni kete gje?!!

Te gjitha keto akuza dhe balte e hedhur ndaj Lear Kurtit, per te sterrosur te kaluaren e tij dhe per te justifikuar pergjegjesine e pushtetit, u bene publikisht pa shkuar ende ne banese, arkivoli me trupin e viktimes…

Po nisemi nga e kunderta. Ta zeme se Lear Kurti, i kishte mbi shpine te gjitha keto akuza, a e justifikon kjo humbjen e jetes se tij, ne ate menyre???!!!

Hej, “baballare te gazetarise se pavarur” dhe gardiane te “pafajesise” se pushtetit, merreni me qete, mos u dekonspironi kaq shpejt…

Eshte me mire te akuzosh pushtetin pa dekonspiruar burimet, apo te fajesosh viktimat e pushtetit, pa asnje fakt dhe prove???!!!!

Prandaj, heren tjeter, kur te jepni leksione “profesionalizmi” dhe “morali gazetaresk”, zamet e keni, shikojeni veten para pasqyres….

P.S…Ky lajm u publikua vetem pak ore, pasi Lear Kurti kishte dhene shpirt, kur nuk kishte dale as ekspertiza e mjeksise ligjore dhe policia gjyqesore, nuk kishte marre ende ne pyetje, te gjithe deshmitaret okulare ne vendin e krimit!!!!/CNA.al

Artan Hoxha “kryqëzon” median e Carlo Bolinos/ Katër arsye

Lajmet e fundit nga