LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimet në bashki/ Shehaj: 100 milionë euro të vjedhura, Veliaj duhet të japë dorëheqjen

9 Dhjetor 2023, 14:37, Aktualitet CNA
Arrestimet në bashki/ Shehaj: 100 milionë euro të vjedhura,
Agron Shehaj

Deputeti Agron Shehaj ka reaguar lidhur me nxjerrjen e 15 urdhërarresteve nga SPAK për aferën e inceneratorit të Tiranës.

Ai thotë se është qesharake të besosh se 100 milionë eurot e inceneratorëve i vodhën drejtorët dhe punonjësit e Bashkisë.

Shehaj shprehet se Veliaj duhet të japë dorëheqjen dhe të dalë para drejtësisë i zhveshur nga pushteti si çdo qytetar tjetër.

“Sipas SPAK-ut kanë vjedhur rreth 100 milionë euro. Janë pasuruar dhe kanë blerë zgjedhjet. Qesharake të besosh se 100 milionë eurot i vodhën drejtorët dhe punonjësit e Bashkisë. Veliaj duhet të japë dorëheqjen dhe të dalë para drejtësisë i zhveshur nga pushteti si çdo qytetar tjetër.”, tha Shehaj./ CNA

Lajmet e fundit nga