LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Antony Blinken: Reforma në Drejtësi, prioritet kyç

15 Shkurt 2024, 16:55, Aktualitet CNA

Antony Blinken: Reforma në Drejtësi, prioritet kyç

Sekretari Amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka reaguar vizitën e tij në Shqipëri me anë të një statusi në rrjetet sociale.

Blinken ka shprehur falenderime për ambasadën e SHBA në Tiranë, ndërsa thekson mbështetjen për Reformën në Drejtësi në Shqipëri.

Gjithashtu, ai cilëson si me rëndësi ndihmën e qeverisë për afganët e strehuar, si dhe partneritetin ushtarak.

“Faleminderit ambasadës së SHBA në Tiranë për punën tuaj të rëndësishme në prioritetet kyçe, nga ndihma për rivendosjen e mijëra aleatëve afganë te mbështetja e Reformës së Drejtësisë në Shqipëri dhe forcimi i partneriteteve tona ushtarake”, nënvizon Sekretari Amerikan i Shtetit./ CNA

Antony Blinken: Reforma në Drejtësi, prioritet kyç

Lajmet e fundit nga