LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Antitank, snajper e kallashnikovë/ Zbulohet një bazë armësh në Tiranë

5 Tetor 2022, 15:22, Aktualitet CNA

Antitank, snajper e kallashnikovë/ Zbulohet një bazë armësh

Është zbuluar një bazë armësh në Tiranë, ku raportohet se janë gjetur armë të tipit: antitank, snajper, kallashnikov si dhe fishekë. 

Armët ishin të futura në disa thasë dhe ishin fshehur në një gropë, pranë një pallati dhe ishin mbuluar me disa shkurre. 

Operacioni është zhvilluar në komisariatin nr.4, ndërkohë që operacioni vijon akoma. 

Ende nuk dihet se kush është poseduesi i armëve, ndërkohë që grupi hetimor po punon për identifikimin dhe kapjen e poseduesit./CNA.al

Lajmet e fundit nga