LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aktori i njohur nuk i ndal akuzat ndaj Veliajt: Kriminel që di vetëm të vjedhësh

19 Prill 2024, 11:23, Aktualitet CNA
Aktori i njohur nuk i ndal akuzat ndaj Veliajt: Kriminel që di vetëm
Mehdi Malkaj

Aktori i mirënjohur Mehdi Malkaj është sot i pranishëm në protestën që po zhvillohet para Bashkisë së Tiranës, ku kërkohet me çdo kusht dorëheqja e Erion Veliajt. 

Ai tha se Veliaj është kriminel dhe vjedh çdo gjë që i del para. 

"Ndodhemi tek një institucion, i cili nuk nuk është se ka vjedhur, por është kriminal i gjithë. Është kriminal se vjedh çdo gjë që i del përpara. Vjedh edhe popullin, edhe frymën e popullit dhe të gjitha. Drejtuesi i institucionit i jep fytyrën e vet institucionit. Hajdut, kryetari i bashkisë, më poshtë drejtorët të gjithë hajdutë, kriminelë; administrata po ashtu deri tek pastruesja. Këtu i ndershmi mund të jetë vetëm pastruesja. Nuk ka njeri të ndershëm aty. Edhe fryma në sallonet e bashkisë është frymë kriminale, e gjitha", u shpreh Malkaj./CNA 

 

 

 

Lajmet e fundit nga