LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha tregon skandalin/ Mirel Mërtiri anëtar i bandës së Lushnjes, e mbron Rama

24 Shkurt 2022, 11:24, Aktualitet CNA

Mirel Mërtiri, ai që është cilësuar edhe si “truri” i inceneratorëve, sipas Lulzim Bashës është ish-anëtar i Bandës së Lushnjes.

Në një deklaratë për mediat, Basha është shprehur se, Mirel Mërtiri sot është në arrati, falë kryeministri Edi Rama, i cili sipas tij e ka quajtur atë gjeni para ministrave të tij.

?Mirel Mëritiri ka qenë anëtar i bandës së Aldo Bares. Është ulur me të në kryeministri e ka shpallur gjeni para ministrave të tij.

Mirel Mërtirin anëtarin e bandës së Lushnjes. Sot janë në arrati prej Edi Ramës. Edi Rama e di mirë se nëse drejtësia e merr këtë punë kolosale të komisionit të Tabakut dhe e kthen në ndjekje, kjo do të shembë ngrehinën 30-vjeçare të korrupsionit shqiptar. ?, tha Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga