LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prishet aksioni kriminal/ Sekuestrohen thasët me drogë në kufi

6 Dhjetor 2021, 11:28, Kronika CNA
Prishet aksioni kriminal/ Sekuestrohen thasët me drogë në kufi

Në kufirin mes Shqipërisë dhe Malit të Zi, në zonën e Liqenit të Shkodrës, janë sekuestruar 88 kilogramë marijuanë.

Sipas Abc news, oficerët e policisë, me ndihmën e një pajisje vëzhgimi, kanë evidentuar një mjet lundrues të vogël dhe një person i cili mbante në dore tre çanta dhe po ja dorëzonte disa personave të tjerër.

Gjatë kontrollit, policia ka gjetur dhe sekuestruar tre pako të mëdha të hedhura të lëndës narkotike marijuanë, me peshë totale 88 kilogramë.

Policia po punon për identifikimin dhe gjetjen e personave./ A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga