LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hodhi nga shkallët 41-vjeçarin pas sherrit në lokal/ Arrestohet i riu

5 Dhjetor 2021, 20:48, Kronika CNA
Hodhi nga shkallët 41-vjeçarin pas sherrit në lokal/ Arrestohet

Kapet dhe vihet në pranga autori i dyshuar i konfliktit fizik, me pasojë plagosjen e rëndë, të ndodhur në një lokal në Elbasan.

Menjëherë pas njoftimit të marrë për ngjarjen e ndodhur në lagjen ?Vullnetari?, në një lokal, ku pas një konflikti fizik të çastit, mbeti i dëmtuar shtetasi me inicialet A.Q., 41 vjeç, shërbimet e Policisë shkuan menjëherë në vendngjarje.

Falë reagimit në kohë, kontrolleve intensive, krehjes së zonës dhe marrjes së informacioneve në rrugë operative, u bë i mundur lokalizimi dhe kapja e autorit të dyshuar të ngjarjes.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit B.K., 24 vjeç, banues në Elbasan, për veprën penale ?Plagosje e rëndë me dashje?.

Ky shtetas për motive të dobëta, gjatë një konflikti fizik të çastit, rrëzoi në shkallë shtetasin A.Q., duke i shkaktuar plagë të rënda, i cili ndodhet në Spitalin Universitar të Traumës në Tiranë, për ndihmë më të specializuar mjekësore.

Nën drejtimin e Prokurorisë vijon puna për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes./E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga