LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO/ Vendos një penallti ndaj Partizanit, Laçi e mbyll pjesën e parë në avantazh

20 Nëntor 2021, 19:43, Sport CNA
VIDEO/ Vendos një penallti ndaj Partizanit, Laçi e mbyll pjesën

Partizani-Laçi është një nga ndeshjet më të forta të javës së nëntë në Abissnet Superiore. Dy skuadrat përballen mes tyre në ?Air Albania?, duke nisur prej orës 19:45.

Trajnerët Ilir Daja dhe Mirel Josa kanë zgjedhur titullarët e takimit të javës së fundit të fazës së parë. ?Demat? zbresin në fushë me skemën 4-4-2, duke konfirmuar në majë të sulmit dyshen Stenio Junior-Esat Mala.

Nga ana tjetër, bardhezinjtë rreshtohen me skemën 4-3-3. Në majë të repartit ofensiv Saliou Guindo, me afrikanin që do të mbështetet nga krahët nga Mentor Mazrekaj dhe Bashkim Velija.

LIVE| PARTIZANI-LAÇI 0-1

Shehu 34?

Gooool!11-metërshin e merr përsipër Julian Shehu, që nuk gabon përballë Teqjes, 0-1.

 

 

Lajmet e fundit nga