LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dimri po troket/ Kombinimet me trend që do na shoqërojnë gjatë këtij sezoni

27 Tetor 2021, 14:40, Lifestyle CNA

Çdo vit, ngjyra që më së shumti mbizotëron dhe do të mbizotërojë për një kohë shumë të gjatë do të jetë e zeza. Të zezën do e gjejmë në çdo aksesor, këpucë, canta, shaje, pallto, pellush etj.

Gjithësesi duhet të kemi parasysh që jo vetëm e zeza është trend. Ka edhe disa kombinime të tjera ngjyrash që duhet ti kemi parasysh për të bërë kombinime gjatë sezonit që pritet të vijë, dimrit.

Kombinoni ngjyrat e hapura, si një fund ngjyrë pane, me ngjyrat klasike të dimrit, e kaltër ose kafe, jeshile apo e zezë, e kuqe apo blu.

Nëse ju pëlqejnë ngjyrat pastel, mos ndaloni vetëm tek ato pranverorët. Zgjidhni materiale të ngrohta me tonalitetet që dëshironi. Bluzë kashmiri me trëndafila nuk do të ishte keq.

Përzieni veshje të nuancave të ndryshme, por të të njëjtit tonalitet, si e kuqe qershi me të kuqen e hapur, një kombinim mjaft në modë ky.

Përdorni stampimet dhe ngjyrat e ngrohta, kombinohuni me peliçet, detajet prej lëkure tipike për dimër.

Nëse ke dëshirë për diçka me vërtetë shumëngjyrëshe dhe të veçantë, vishni një pallto oversize ngjyra-ngjyra.

Nëse dëshiron vërtetë ta ekzagjerosh me ngjyrat, vishni një pellush me shumë ngjyra. Edhe veshjet me dantellë janë mjaft në modë. Por mos u fokusoni vetëm tek e zeza e zakonshme. Këtë dimër dantellat në modë janë të të gjitha ngjyrave./CNA.al

Lajmet e fundit nga