LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Foto-Berisha “ndez” Beratin/ Detajet që nuk u panë nga “Foltorja”

23 Tetor 2021, 07:51, Politikë CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha pasditen e djeshme ka zhvilluar ?Foltoren? me demokratët, në qytetin e Beratit.

Ashtu si dhe në takimet e tjera, edhe në Berat, Berisha është pritur nga qindra simpatizantë demokratë, të cilët e shohin si shpresë për një opozitë më të fortë, përballë kryeministrit Edi Rama.

Ndërkohë, sot CNA.al sjell disa foto nga takimi i Berishës në Berat ku shikohet qartë entuziazmi i demokratëve, për rikthimin e liderit historik të PD, ?në terren?.

Fjala e Berishës në ?Foltoren? e Beratit është shoqëruar me brohoritje dhe duartrokitje nga demokratët.

Ndërkohë, mësohet se takimi i radhës i ish-kryeministrit Sali Berisha me demokratët, pritet të jetë ditën e martë në Kavajë.

Burimet bëjnë të ditur se ?Foltorja? do të vijojë më pas edhe në disa qytete të tjera.

Kjo pas kërkesës se qindra e mijëra demokratëve për të folur hapur me liderin historik të PD për problemet që ata kanë me lidershipin aktual dhe kërkesën për largimin me çdo kusht të Lulzim Bashës.

Pas Kavajës, ?Foltorja? pritet të shkojë në Lezhë, në Lushnje, Kamëz, etj.

Kujtojmë këtu se deri tani Berisha ka zhvilluar 10 takime me demokratët, në 10 qarqe. Fillimisht në Tiranë, më pas në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Elbasan, në Gjirokastër, Shkodër, Korçë, Kukës, Dibër dhe Berat. Ndërsa të marten do të ndalet në Kavajë./CNA.al

Lajmet e fundit nga