LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bumçi: Foltoret e Berishës po rikthejnë shpresën tek demokratët

22 Tetor 2021, 18:09, Politikë CNA

Deputeti i PD, Aldo Bumçi, ka deklaruar se ?Foltoret? e ish kryeministrit Sali Berisha po sjellin shpresë dhe një ndryshim në PD.

I ftuar në Syri Tv, Bumçi është shprehur se njerëzit kërkojnë shpresë dhe se po e gjejnë atë tek takimet e Berishës.

?Është një lajm shumë i mirë. Po ta mendosh se kur u nis si lëvizje cila ishte gjendja në PD pas humbejs së zgjedhjeve e cila përfshiu një dëshpërim jo vetëm ne po edhe socialistët që na votuan, pjesë të shoqërisë që prisnin me padurim ndryshimin që ne nuk arritëm ta sillnim. Por mbas kësaj goditje erdhi më tej një sjellje e paimagjinueshme, një vendim i pa besueshëm derisa ndodhi që ishte largimi i zotit Berisha, braktisja e betejës opozitare, lënja e masakrës zgjedhore edhe pse me një raport shumë kritik të zgjedhjeve të ODIHR për patronazhistët, por Basha nuk i përdori por erdhi goditja e zërit më të fuqishëm opozitar liderit historik. Çfarë çoi dhe në prekjen e fundit pasi opozita u gjend e pashpresë. I vetëm Berisha nuk e bën dot por ato salla janë mbushur nga demokratët.

Berisha me besimin që u ka dhënë demorkatëve dhe qytetarëve të këtij vendi, pasi ndryshe Facebook-u i tij nuk do kthehej instiutucioni më i besueshëm në këtë vend, arriti të ngjiste shumë shpejt dhe e ktheu pakënaqësinë në shpresë dhe kemi një ndryshim atmosfere në PD si në vitin 2005. Njerëzit duan shpresë dhe atë e gjetën në këto takime?, është shprehur Bumçi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga