LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbyllet “Foltorja” e Beratit/ Zbulohet qyteti i radhës që do presë Berishën

22 Tetor 2021, 16:49, Politikë CNA

Është mbyllur ?Foltorja? e ish-kryeministrit Sali Berisha në qytetin e Beratit, ku u prit me brohorima dhe entuzizëm nga qindra demokratë.

Ndërkohë, mësohet se takimi i radhës i ish-kryeministrit Sali Berisha me demokratët, pritet të jetë ditën e martë në Kavajë.

Burimet bëjnë të ditur se ?Foltorja? do të vijojë më pas edhe në disa qytete të tjera.

Kjo pas kërkesës se qindra e mijëra demokratëve për të folur hapur me liderin historik të PD për problemet që ata kanë me lidershipin aktual dhe kërkesën për largimin me çdo kusht të Lulzim Bashës.

Pas Kavajës, ?Foltorja? pritet të shkojë në Lezhë, në Lushnje, Kamëz, etj.

Kujtojmë këtu se deri tani Berisha ka zhvilluar 10 takime me demokratët, në 10 qarqe. Fillimisht në Tiranë, më pas në Fier, në Vlorë, në Durrës, në Elbasan, në Gjirokastër, Shkodër, Korçë, Kukës, Dibër dhe Berat.

?Foltorja? e Berishës me demokratët ka si qëllim bashkimin e së djathtës dhe hapjen e PD-së për ta kthyer atë në një forcë politike më demokratike, më të fortë dhe për ta bërë atë sërish një parti fituese.

Gjatë takimit të sotëm Berisha ka lënë të kuptohet se mund të rikthehet në krye të PD.

?Sali Berisha në mënyrë të padiskutueshme është i hapur për çdo detyrë brenda kuadrit kushtetues, qoftë edhe kryetar i PD.?-tha Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga