LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Balla i lë “stafetën” Gjiknurit/ “Koha të vendosim një tjetër rekord në zgjedhjet e ardhshme”

14 Shtator 2021, 20:01, Politikë CNA
Balla i lë “stafetën” Gjiknurit/ “Koha të

Taulant Balla, i cili tashmë do të jetë drejtues politik në qarkun e Fierit, i ka ?dorëzuar? Elbasanin, Damian Gjiknurit, i cili do të jetë drejtues politik në këtë qark.

Gjatë prezantimit me strukturat, ku prezentë ishin Sekretari i ri Organizativ Blendi Klosi dhe ministrja Kushi, Gjiknuri tha se Elbasani ka patur një rezultat shumë të mirë në zgjedhjet e fundit dhe se është koha të riorganizohen për sfidën e radhës, në mënyrë që të shënojnë një rekord në zgjedhjet e ardhshme.

?Kënaqësi të rikthehem sërish në Elbasan, Qarkun ku nisa rrugëtimin tim si deputet i Partisë Socialiste. Bashkë me Taulantin, Evisin dhe Blendin takuam strukturat drejtuese në parti e pushtet vendor. Përgjegjësinë e dhënë në Asamblenë Kombëtare për drejtimin e këtij Qarku do ta përkthejmë sëbashku në punë e përkushtim maksimal.

Elbasani ka patur një rezultat shumë të mirë në zgjedhjet e fundit. Është koha që fryma e bashkëpunimit me njëri-tjetrin, përmbushja e premtimeve ndaj çdo qytetari dhe ri-organizimi i Partisë Socialiste në çdo nivel të na garantojnë një tjetër rezultat rekord në zgjedhjet e radhës. Jam besimplotë se do të çojmë përpara punën e mirë dhe do t’ia dalim!?, shkruan Gjiknuri në postimin e tij./ CNA.al

Lajmet e fundit nga