LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Horlliqet’ do i çojmë në SPAK”/ Jorgo bën denoncimin e fortë dhe paralajmëron Ramën

14 Shtator 2021, 20:14, Politikë CNA
‘Horlliqet’ do i çojmë në SPAK”/ Jorgo

Avokatja Mirela Jorgo, ka ngritur akuza të forta, ku përmes një postimi në rrjetet sociale ajo thekson se spastrimi I tretë në administratë po bëhet në bashkëpunimin PS-PD.

Sipas saj, po futen në punë militantë të dy krahëve, ndqërsa paralajmëron kryeminisrtrin Rama se të gjithë abuzimet me lëvizjet në administratë do i çojnë në SPAK.

?Spastrimi i tretë ne administratë po bëhet në bashkepunim PS me PD.Pergjegjesat e PD u çojne propozimet per largime apo transferime drejtorave të PS

Pra , me keto levizje ngjallin pakënaqesi ndaj qeverise hajnat dhe keta tipat si pergjegjesa dhe shtojne radhet e te pakenaqurve . Nderkohe fusin ne pune militantet e te dy kraheve.

Mirepo harrojne se njerezit i kuptojne keto horlliqe bashkepunimi

Rama te hapi syte sepse do i bjere ne koke ky skenar pasi nuk do heshtim dhe gjithe abuzimet me keto levizje ne administrate do i çojme ne SPAK ku do digjet i njomi me te thatin.?/CNA.al

 

Lajmet e fundit nga