LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

BE, 5.7 milionë euro ndihmë Shqipërisë për regjistrimin e pronave/ Soreca: Kjo është reforma vendimtare

14 Shtator 2021, 17:45, Politikë CNA
BE, 5.7 milionë euro ndihmë Shqipërisë për regjistrimin

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka bërë të ditur se BE do të ndihmojë me 5.7 milionë euro Shqipërinë për regjistrimin dixhital të pronave.

Përmes një postimi në Twitter, Soreca shkruan se Shqipëria do të ketë një hartë të re të regjistrimit të pronës.

Me ndihmën nga BE, ?BE for Property Rights?, do të përmirësojë sigurinë ligjore dhe do të promovojë më shunë investime të huaja.

Sipas Sorecës kjo është një reformë vendimtare për shqiptarët dhe për integrimin e Shqipërisë në BE.

Falë ndihmës nga Europa , Shqipëria do të ketë një hartë të re të regjistrimit të pronës. Me 5.7 milion euro, ?BE for Property Rights” do të përmirësojë sigurinë ligjore dhe do të promovojë më shumë investime të huaja. Kjo është një reformë vendimtare për shqiptarët dhe për integrimin e Shqipërisë në BE“, shkruan Soreca./ CNA.al

Lajmet e fundit nga