Connect with Us

Foto ekskluzive/ Detajet e arrestimit të ish gjyqtarit, përplaset me policinë

Kronika

Foto ekskluzive/ Detajet e arrestimit të ish gjyqtarit, përplaset me policinë

Publikuar

-

Sot në mesditë rreth orës 12:15 ish gjyqtari Alaudin Malaj është shoqëruar nga forcat e policisë  në zonën e Liqenit Artificial Tiranë në një parkim privat.

Në fotot e siguruara nga CNA.al duket rezistenca dhe kundërshtimi nga ana e Malajt. Burime për CNA.al bëjnë me dije se ai i ka kërkuar llogari policisë pse po shoqërohej dhe ka kërkuar të shohë urdhër arrestin. Pas një përplasje të ashpër me policinë, ish gjyqtari është shoqëruar në komisariat nga policia.

LEXO EDHE:  Dhunë në protestë, PD i përgjigjet Policisë/ Zbardhet letra

Nuk dihen ende shkaqet e arrestimit të Malajt. Ende nuk ka informacion zyrtar pse forcat e policisë kanë arrestuar Alaudin Malaj, por burime për CNA.al thanë se ish bashkëshortja e ish gjyqtarit ka pasur urdhër mbrojtjeje pasi kanë pasur konflikt të vazhdueshëm./CNA.al

U arrestua në mes të Tiranës/ Kush është Alaudin Malaj, ish gjyqtari i zhytur në afera koruptive

 

Lajmi i fundit/ Arrestohet ish-gjyqtari Alaudin Malaj

Theu urdhërin e mbrojtjes dhe u konfliktua me djemtë/ Merret vendimi për ish-gjyqtarin Alaudin Malaj
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

2 Comments

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Makina përplas këmbësoren në Lezhë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Publikuar

-

Nga

Makina përplas këmbësoren në Lezhë/ Dërgohet me urgjencë në spital

Një tjetër aksident rrugor është regjistruar mbrëmjen e sotme.

Mësohet se një automjet ka përplasur një këmbesore në qytetin e Lezhës.

E reja është dërguar në spital për ndihmë mjeksore, ndërsa dyshohet se nga perplasja të ketë marrë dëmtime në këmbë.

Ndërkohë që policia ndodhet në vendin e ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident masiv/ Përplasen disa automjete, 13 të plagosur

Publikuar

-

Nga

Aksident masiv në Kosovë/ Përplasen disa automjete, 13 të plagosur

Një aksident masiv ka ndodhur pasiditen e sotme  në komunën e Lipjanit, në Kosovë, saktësisht në Grackë të Vjetër.

Në aksident janë përfshira tre automjete, ku për rrjedhojë kanë mbetur të plagosur 13 persona.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësja e PK-së, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 15:30, në fshatin Grackë e Vjetër të Lipjanit, ka ndodhur një aksident komunikacioni me lëndime trupore, ku janë përfshirë tri automjete.

LEXO EDHE:  Covid-19 ka nxjerrë në pah sesa i dobët është në fakt Bashkimi Evropian

LEXO EDHE:  Gjendet i pajetë një person në Vlorë

Bazuar në të dhënat nga vendi i ngjarjes, si pasojë e aksidentit, 13 personave u është ofruar ndihmë mjekësore.

Me rastin po merret njësiti i trafikut rrugor”, tha ajo./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjendet i mbytur një person në plazhin e Shëngjinit/ Detajet e para

Publikuar

-

Nga

Gjendet e mbytur në plazhin e Shëngjinit një grua/ Detajet e para

Një 71 vjeçar është gjetur i mbytur pasditen e sotme në plazhin e Shëngjinit.

Mësohet se viktima kishte shkuar për pushime te e bija në Lezhë, ndërsa ditën e sotme doli për të bërë plazh, por u mbyt sapo u fut në ujë.

Trupi do të dërgohet në morgun e spitalit të Lezhës për autopsi për t’u përcjellë më pas në banesën e fundit./CNA.al

LEXO TE PLOTE