Connect with Us

Dy dokumentet e ortakërisë së Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës me inceneratorët

Aktualitet

Dy dokumentet e ortakërisë së Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës me inceneratorët

Publikuar

-

Video që “çmendi” Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Televizioni Top Channel që drejtohet nga Ben Blushi dhe Vjollca Hoxha është vënë në shërbim të një koncesioni që paguhet nga taksat e qytetarëve.

Ortakeria e Ben Blushit dhe Vjollca Hoxhës me Klodian Zoton e Mirel Mërtirin shpjegon edhe faktin pse Top është vërsulur në mbrojtje të të PPP apo koncesionit që do paguhet nga taksat e shqiptarëve, 178 milionë euro.

CNA.al tregoi me dokumente ekskluzive se dy aksionerët e kompanive që kanë marrë me koncesion inceneratorët, Klodian Zoto dhe Mirel Mërtiri, janë bashkëortakë me drejtorin e Top Channel, Ben Blushin.

Dokumenti i parë tregon ortakërinë në Bullgari të Mirel Mërtirit me Eva Blushin, bashkëshorten e Ben Blushit në kompaninë “EM Kapital Group” në Bullgari.

Më pas kjo kompani vjen në Shqipëri dhe blen 51% të aksioneve të Valtelina Kafe, e cila mban emrin tregtar Lori Kafe dhe që ka të njëjtët pronarë me Top Channel.

Pra kemi dy dokumenta zyrtarë që tregojne se gruaja e Ben Blushit dhe Klodian Zoto e Mirel Mërtiri janë ortakë me Vjollca Hoxhën e Top Channel dhe fëmijët e saj.

Pra, Ben Blushi është drejtor i Top Channel dhe ortak me Klodian Zoton dhe Mirel Mërtirin, por edhe me Vjollca Hoxhën tek “Lori kafe”

LEXO EDHE:  “Godet” Blushi/Edi Rama, kryeministri që vret bletët, dëmi i shkaktuar

Me këto dy dokumenta shpjegohet lehtësisht gjithcka, Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi nëpërmjet bashkëshortes së tij janë ortakë me Klodian Zoton dhe Mirel Mërtirin.

Tashmë në mbrojtje të inceneratorëve po flet Top Channel ose media që ka ortakë pronarët e inceneratorëve.

Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi nuk po bejne asgjë tjetër thjesht avokatinë e ortakëve të tyre të cilet do marrin nga taksat e shqiptareve 178 milionë euro dhe me to do paguajne Top Channel./CNA.al

 

Vjollca Hoxha dhe Ben Blushi ortakët mediatikë të inceneratorëve

Dy dokumentet që lidhin pronarët e inceneratorëve me Vjollca Hoxhën dhe Ben Blushin

Ekskluzive dokumenti/Zbulohet ortakëria e Klodit të inceneratorëve me Ben Blushin

Sa lekë ka paguar Eva Blushi për blerjen e Lori Kafesë?

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Foto/ Plagosja me armë zjarri në mes të Korçës, zbardhen detajet e reja

Publikuar

-

Nga

Foto/ Zbardhen detaje të reja nga plagosja me armë zjarri në Korçë

Janë zbardhur detaje të reja nga plagosja me armë zjarri që ndodhi mbrëmjen e sotme në lagjen nr. 7 në Korçë.

Sipas informacioneve zyrtare nga policia, i plagosur ka mbetur shtetasi me inicialet I.Q 45 vjeç, i cili ndodhet në spital jasht  rrezikut për jetën.

Ndërkaq vijon puna për kapjen e autorëve.

Më datë 02.03.2021, rreth orës 17:50, në lagjen nr. 7, Korçë, pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se është dëmtuar në këmbë, si pasojë e përdorimit të armës së zjarrit, shtetasi I. Q., rreth 45 vjeç, banues në Korçë, i cili u dërgua në Spitalin e Korçës, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor vijon punën për sekuestrimin e çdo prove të mundshme që do çojë në identifikimin dhe kapjen e autorit, si dhe sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEXO EDHE:  Meta habit me deklaratën/ “I vetmi person me rekorde kriminale që kam takuar është Edi Rama”

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Publikuar

-

Nga

Plagosje me armë zjarri në Korçë

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pak minuta më parë në qytetin e Korçës.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë maternitetit të vjetër.

I plagosuri ka marrë plagë në këmbë dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Polica ndodhet në vendngjarje dhe po punon për kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Biznesmen i suksesshëm në Gjermani/ Patozi prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën

Publikuar

-

Nga

Biznesmen i suksesshëm në Gjermani/ Patozi prezanton kandidatin e Bindjes për Vlorën

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka prezantuar kandidatin për qarkun e Vlorës, për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Bëhet fjalë për Arjan Devollaj, biznesmen i suksesshëm në Gjermani dhe në Shqipëri.

“Mirë se vjen Arjan Devollaj!

Ndjehem i nderuar që arjan devollaj do të jetë pjesë e skuadrës sonë të kandidatëve për qarkun e vlorës.

Një djalë i ri dhe i realizuar vlonjat, biznesmen i suksesshëm në gjermani dhe në shqipëri, ai synon të japë kontributin e vet për projektin tonë politik, që synon ndryshimin dhe jo thjesht rotacionin.

Arjan Devollaj, vlerë e shtuar e bindjes demokratike për Vlorën dhe Shqipërinë.”, shkruan Patozi./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE