Connect with Us

U dërgua dje në Greqi për mjekim/ Kryepiskopi Janullatos: Çdo gjë po ecën mirë, Perëndia është me ne

Sociale

U dërgua dje në Greqi për mjekim/ Kryepiskopi Janullatos: Çdo gjë po ecën mirë, Perëndia është me ne

Publikuar

-

U infektua me Covid/ Shërohet pas 12 ditësh kryepeshkopi Janullatos

Kryepiskopi Anastas Janullatos ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe me urdhrin e kryeministrit grek, Kyriakos Mitsotakis, kryepeshkopi është dërguar në Athinë në një klinikë të specializuar.

Mbrëmjen e sotme Kisha Orthodhokse Autoqefale e Shqipërisë, ka dërguar përshëndetje nga kryepiskopi Janullatos, teksa thotë se mjekimi po ecën mirë.

Janullatos dërgon falënderime për të gjithë mjekët dhe infermierët dhe për numrin e madh të njerëzve, që e shfaqën dashurinë e tyre me lutje spontane.

Përshëndetje falënderuese nga Fortlumturia e Tij, Kryepiskopi i Shqipërisë, Anastasi.

Tani ka kaluar dita e parë në spitalin “Evangjelismos” dhe çdo gjë po ecën mirë. Gjatë jetës sime i referohem Perëndisë së suprizave, por edhe Perëndisë së mrekullive. Rrugëtimi ynë në Shqipëri nisi me përshëndetjen “Perëndia është me ne” dhe me përgjigjen në kor “edhe ne me Perëndinë”, që na mbështeti në sigurinë se “Perëndia nuk do të na braktisë”.

Falënderime me gjithë shpirtin për të gjithë mjekët dhe infermierët e zgjedhur dhe për numrin e madh të njerëzve, që edhe një herë tjetër e shfaqën dashurinë e tyre me lutje spontane. Dy fjalë nga leximi i Ungjillit të së Dielës së kaluar, përcaktojnë qëndrimin që duhet të mbajmë: “Mos ki frikë, vetëm beso”, thuhet në deklaratë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Tre ditë mbyllje në fundjavë?/ Rakacolli sqaron masat e reja kufizuese

Publikuar

-

Nga

Tre ditë mbyllje në fundjavë? / Rakacolli sqaron masat e reja kufizuese

Përfaqësuesja e Komitetit Teknik të Ekspertëve, Mira Rakacolli ka sqaruar nëse do të ketë një mbyllje tjetër në fundjave duke u bazuar në lamin që ka qarkulluar së fundmi.

Sipas informacione, Komiteti ka propozuar mbyllje dhe kufizim të lëvizjes nga e premtja deri mëngjesin e të hënës, por kjo është refuzuar nga kryeministri Rama.

Rakacolli u shpreh se Komiteti në asnjë moment nuk e ka shtruar këtë lloj alternative, megjithatë situata do monitorohet dhe nëse do ketë rëndim të situatës epidemiologjike, mund të rishikoht.

LEXO EDHE:  Dosja greke e ish-policit/ Avokati: U dënua për përdorim e trafik droge

LEXO EDHE:  Denoncim me video/ Policia terror në Lushnje, keqtrajton qytetarin pa asnjë shkak

“Komiteti në asnjë moment  nuk e ka shtruar këtë lloj alternative.

Në vendimin e  sotëm mbeten këto që thamë, nëse do kemi rëndim të situatës epidemiologjike në vijim, mbase mund të rishikohet e kjo”, u shpreh Rakacolli./CNA.al

 

 

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Ulje të lehta temperature dhe rreshje lokale shiu/ Ja si parashikohet të jetë dita e sotme

Publikuar

-

Nga

Ulje të lehta temperature dhe rreshje lokale shiu/ Ja si parashikohet të jetë dita e sotme

Dita e mërkurë parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare jugore.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 9°C

LEXO EDHE:  FOTOT/ Arrestohen 4 shqiptarë për trafik kokaine dhe kanabisi në Greqi

LEXO EDHE:  Lajmi për rikthimin e vizave/ Balla akuza të forta Berishës: Lajm i rremë

zoant e ulëta 3°C deri në 16°C

zonat bregdetare 6°C deri në 17°C

Ju urojmë të kaloni një ditë të mbarë!/CNA.al.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Kapriçot e motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Publikuar

-

Nga

Kapriçot e motit/ Si pritet të jenë temperaturat nesër

Dita e nesërme parashikohet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh.

Shërbimi Meteorologjik parashikon reshje shiu të karakterit lokal me intensitet të ulët përgjatë vijës bregdetare.

Era nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-7m/sek, e cila hera-herës do të fitoj shpejtësi deri në 15-20m/sek, kryesisht përgjatë vijës bregdetare jugore.

Temperaturat parashikohen në:

zonat malore -2°C deri në 9°C

LEXO EDHE:  FOTOT/ Arrestohen 4 shqiptarë për trafik kokaine dhe kanabisi në Greqi

LEXO EDHE:  Koronavirusi gjunjëzon Italinë/ 969 humbje jetësh në 24 orë!

zoant e ulëta 3°C deri në 16°C

zonat bregdetare 6°C deri në 17°C./ CNA.al

LEXO TE PLOTE