Rama mbron aferën e inceneratorëve/ Nuk do të ndalemi, mesjeta juaj ka vdekur

14 Tetor 2020, 13:05, Politikë CNA
Rama mbron aferën e inceneratorëve/ Nuk do të ndalemi, mesjeta

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur akuzave të bëra më herët nga kreu i PD, Lulzim Basha lidhur me inceneratorët.

Rama thekson se Shqipëria e Rilindjes Urbane dhe e fushave sanitare të përpunimit teknologjik të mbetjeve nuk do të ndalet deri kur në asnjë cep të shtëpisë sonë të përbashkët të mos digjen e mos kalben plehra. Kryeministri i kërkon Bashës të heqë dorë nga nostalgjia për mbeturinat.

?Lulëzim, unë e di që Partia Demokratike ka një marrëdhënie fiziologjike me kaosin urban dhe mbeturinat, jo vetëm sepse një mbeturinë të komunizmit dhe një rrëmujaxhi patologjik e ka lider prej 30 vjetësh, po edhe sepse kurdo e kudo ka qeverisur plehrat i ka pasur male krenare!…
Por do ti s’do ti, doni ju s’doni ju, Shqipëria e Rilindjes Urbane dhe e fushave sanitare të përpunimit teknologjik të mbetjeve nuk do të ndalet deri kur në asnjë cep të shtëpisë sonë të përbashkët të mos digjen e mos kalben plehra, sepse mesjeta juaj ka vdekur e s’kthehet më!…
Prandaj Lulëzim hiq dorë nga nostalgjia për mbeturinat që ke mbi krye e mbi supe dhe harroje se duke sharë,akuzuar,shpifur do ta kthesh Tiranën, Durrësin, Elbasanin, Fierin e Shqipërinë, në epokën e vargmaleve të turpshme me plehra në emër të popullit që mezi të pret në 25 prill!?, shkrian Rama.
Kujtojmë se CNA.al prej disa muajsh ka publikuar një dosje të plotë investigatrive në lidhje më një nga aferat më të mëdha koruptive sicc është ajo e inceneratorëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga