LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Piku i pandemisë?/ Mjekët skeptikë: Nuk e dimë se kur ka qenë, ka pasur mangësi në lidhje me testimet

27 Korrik 2020, 21:29, Lifestyle CNA

Mjeku i njohur urolog, Artan Koni, ka qenë I ftuar në Ora neës mbrëmjen e sotme ku ka folur për situatën e Covid-19.

Sa i përket pikut të pandemisë, Koni u shpreh skeptik. Sipas tij, kjo është e vështirë të përcaktohet pasi që në fillim kemi pasur mangësi në lidhje me testimet.

?Nuk di të them me siguri sepse duke pasur mangësi që në fillim përsa i përket testimit, asnjëherë nuk e kemi ditur se kur ka qenë piku. Teorikisht ose logjikisht, pamë që Europa e kishte deri në muajin prill, pastaj filloi rënia. Te ne është e kundërta. Deri në muajin prill ishim shumë në rregull, pastaj mbas prillit filloi një rritje galopante që nuk po e kuptoj. Nuk besoj se virusi pasi kalon detin, bëhet më shumë agresiv në Shqipëri dhe në Itali ndodh ndryshe.?/CNA.al

Lajmet e fundit nga