LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Publikohet dokumenti/ Ben Blushi grabit pronën në bregdet, me ndihmën e Ramës

24 Qershor 2020, 09:21, Politikë CNA
Publikohet dokumenti/ Ben Blushi grabit pronën në bregdet, me

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot një dokument, sipas të cilit ish-politikani Ben Blushi ka marrë një truall 6000 m2 tokë, në bregdetin e Vlorës.

Në një postim në rrjetet sociale, Berisha shkruan se regjistrimi i pronës është bërë me falsifikim dokumentesh, me urdhër të kryeministrit Edi Rama.

?Arben Malavita peshkaqen i madh!

Miq, po ju paraqes dokumentin e rregjistrimit nga Arben Malavita te tokes buze ujit ne Dhermi si prone private se bashku me Gazmend Ramen.

6000 m2 toke te gjitha me fallsifikim dokumentash, u rregjistruan me urdher te Edvin Hajdutit nga drejtori kurbani i radhes ne hipoteken e Vlores, i cili pasi rregjistroi pronen e grabitur nga dyshja Arben Malavita – Gazmend Rama dha doreheqjen natyrisht duke marre garanci te plota se narkoprokuroria nuk do ta shqetesoje ate.

Prona buze uji e grabitur me dokumenta fallco nga Arben Malavita dhe Gazmend Rama vendoset para nje resorti, investim i shpallur strategjik nga vet Edvini. Çka dmth toka buze detit i ishte dhene resortit per shfrytezim per 20 vjet. Por binomi Arben Malavita – Gazmend Rama dhe bishti mbrapa fituan si zakonisht mbi ligjin.

Ligji i mafies prevalon mbi ligjin e vendit. Ky eshte dokumenti i lumturimit te Arben Malavites dhe Gazmend Rames dhe bishtit mbrapa qe u regjistrua dhe firmos me urdher te Rames nga drejtori 24 oresh i hipotekes se Vlores, i cili eshte dhe i 6-shtu, si ne asnje hipoteke te planetit qe jep doreheqjen ne 6 muajt e fundit. sb?-shkruan Berisha në postimin e tij/ CNA.al.

Gazetari denoncon skandalin/ Ben Blushi grabit pronën në Dhërmi

Lajmet e fundit nga