Connect with Us

Redaksionale/ Veliaj si 99-ç dhe Xhemaili si trafikant

Lajme

Redaksionale/ Veliaj si 99-ç dhe Xhemaili si trafikant

Publikuar

-

Sherri me Veliajn si alibi e Ylli Ndroqit?!

Na sulmuan, shpifën, trilluan, shantazhuan bënë gjithçka që në të heshtim, mos publikonim dokumentet e një ndryshimi emri dhe të ndryshonim qëndrim për gjobën e vendosur ndaj televizionit që kishte pronar një ish-trafikant droge.

Na bashkuan me Veliajn njëriun të cilin e kemi sulmuar dhe akuzuar çdo sekondë, edhe kur ky TV I mbante iso. Denoncimet e CNA.al fillojnë me Ardit Gjoklajn, shkojnë tek tenderat dhe koçesionet e nuk do ndalen kurrë, ndaj 99-çit të Ramës në krye të bashkisë Tiranë.

Tani po përplasen sërish bashkë, pronari po qan familjarët që do i hiqen nga puna në bashki e thotë se ato që bën Veliaj janë shantazhe. Fiks ashtu siç bënë vartësit e tij me ne. I kemi me mesazhe, me dokumente me fakte të gjitha.

Dosja jonë për Ylli Ndroqin nuk fillon sot, por kur hante dreka e darka me Veliajn shumë vite më parë. Pra çdo trillim do e keni me përgjigje ballit.

A doni heshtjen tonë, por tani do heshtim, por shqiptarëve do ju japim edhe intervistat edhe dokumentet për çështje të tjera të mbrojtura nga njerzit e qeverisë Rama.

Vazhdoni tani përplasuni, godituni, merrni dhe levat po të doni, kjo është beteja juaj. Mund të përplaseni sa të doni.

LEXO EDHE:  Reforma në Drejtësi/ LSI-ja shigjeton ndërkombëtarët

Për ne Erion Veliaj është simbol i shëmtisë dhe korrupsionit në politikë, Ylli Ndroqi është i  dënuari për trafik droge që s duhet të jetë pronar mediash. Veliaj është 99-ç i Rilindjes, ndërsa Ylli thjesht ish-trafikanti që do të duket si hoxhë.

Do publikojmë çdo denoncim tuajin kindër Veliajt, publikoni dhe ju ato skandale që i lemi nxjerë ne dhe ju heshtët kir tentoi të mbyllte cna.al me denoncime deri në Gjermani.

Mëshirojmë çdo koleg që premtoi se po të vërtetonim me fakte dhe dokumenta dënimin dhe ndryshimet e gjeneraliteteve, do largoheshin nga ai vend ku punonin. Nuk ndodhi kështu, nuk shpresonim t’i kishim aleatë. Na sulmuan dhe akuzuan, vazhdoni na sulmoni ju mirkuptojmë.

Heshtëm dhe do heshtim për çdo sulm dhe akuzë, ne zgjodhëm të publikonim të vërtetën ndërsa ju u kthyhet në shërbëtorë të padronit me emër të ndryshuar dhe dënuar si trafikant. Ndoshta dhe i luteni pasi mund ta shikoni edhe si hoxhë.

Tani fjalën për ne e ka drejtësia.

Lufta juaj nuk është lufta jonë.

E vërteta vonon por nuk harron.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Lajme

ONE Telecommunications mbështet teknologjinë dhe inovacionin

Publikuar

-

Nga

ONE Telecommunications është gjithmonë një partner i rëndësishëm në eventet teknologjike, ndaj këtë herë nuk mungoi në “ThinkTech”, forumin inovativ dedikuar risive teknologjike dhe mundësive që u ofrohen të rinjve në këtë sektor.

Në këtë forum, mori pjesë znj. Ralitsa Guri, Kryetare e Bordit Drejtues të One Telecommunications, e cila foli për rëndësinë e lundrimit në një rrjet të sigurt. Interneti është burimi më i madh i informacionit dhe komunikimit, por si i tillë është i mbushur me kërcënime të vazhdueshme për sigurinë dhe mbrojtjen e të dhënave.

“Përdorimi i rrjetit është bërë pjesë e pandashme e jetës tonë. Transferimi i vazhdueshëm i të dhënave na ekspozon gjithmonë ndaj rrezikut. Vetëm vitin e shkuar teknologjia na ka mundësuar të bllokojmë 16,000 sulme të rrezikshme. Teknologjia ka rreziqet e saj, por na jep edhe zgjidhjet për tu mbrojtur. One është kompania e parë që ka përqafuar iniciativën “Clean Network”, e cila synon të mbrojë të dhënat e përdoruesve. Për të pasur një rrjet të shpejtë dhe të sigurt kushton shumë, por është detyra jonë për ta garantuar këtë.” u shpreh znj. Guri gjatë forumit “ThinkTech”.

Në rrugëtimin 1-vjeçar, ONE solli ndryshimin e duhur në teknologji, duke përmirësuar rrjetin dhe duke e shtrirë atë në të gjithë territorin e vendit, për të ofruar një shërbim më të mirë, pa prekur të ardhurat e abonentëve. Për këtë arsye One Telecommunications është certifikuar si “Best in Test” nga lideri ndërkombëtar i testimeve Umlaut.

LEXO EDHE:  Video-Sulm me armë në SHBA/ 10 të vrarë, i dyshuari në arrest

LEXO EDHE:  Sulmi me gurë ndaj punonjësit të IKMT-së te Astiri/ 1 në pranga, 7 të tjerë në kërkimPrioriteti i One mbetet ndërlidhja e njerëzve dhe komunikimi i vazhdueshëm. Për ta mbajtur këtë lidhje të pandërprerë, ONE ka investuar në rrjetin më të mirë duke u përmirësuar për të arritur tek çdo klient. Modernizimi i rrjetit në teknologjinë Ericsson dha mundësinë që të gjenerohen produkte shumë novatore, siç janë internet më i mirë për shtëpinë, telefona të mençur me pagesa të ulëta mujore, etj.

Qasja inovative e One ka mundësuar ofrimin e produkteve të personalizuara për grupmoshat e klientëve. Ndaj me paketat e reja Ultra Unlimitet, abonentëve u është dhënë mundësia për të mos i ndalur asnjëherë telefonatat, mesazhet, dhe të jenë gjithmonë online.

Një ekip i dedikuar dhe vizionar, i përbërë nga 60% vajza dhe gra, ka bërë të mundur që teknologjia të mbërrijë kudo. Shërbimi në dyqanet e One përmirësohet çdo ditë, duke trajnuar vazhdimisht stafin e shitjeve si dhe duke rimodeluar 90% të dyqaneve në funksion të eksperiencës më të mirë të klientit.

LEXO TE PLOTE

Lajme

Nga Gjiri i Lalzit në Shijak/ Defekti në rrjet lë pa energji elektrike disa zona në Durrës

Publikuar

-

Nga

Vdekja e elektriçistit në Gjirokastër/ Arrestohet drejtuesi i punimeve në OSSH, një tjetër nën hetim

Një avari në nënstacionin Sallmone ka bërë që sot të mbeten pa energji elektrike shumë zona në Durrës e Shijak.

Sipas njoftimit të OSHEE, mësohet se kanë mbetur pa energji elektrike Sukthi, Shijaku, Mamianasi, Gjiri Lalëzit, Shënvalashi etj.

Ndërkohë që në terren kanë dalë dhë grupet e avarisë dhe po punojnë për rikthimin e energjisë elektrike.

Njoftim për abonentët #Durrës

LEXO EDHE:  Sulm në qendrën e rehabilitimit/ 8 të vdekur dhe 14 të plagosur

LEXO EDHE:  Detaje të reja rreth autorit të sulmit në MynihSi pasojë e një defekti në NST Sallmone, sot kanë mbetur pa energji disa zona në Durrës e Shijak:

Shijak, Breg Lumi, Sukth, Biznes gjate autostrades, “4 Rruget” Maminas – Shijak, Maminas, Sallmone, Gjiri i Lalzit, Kompleksi “Lura”, Shënavlash. Grupet e avarisë janë në terren dhe po punojnë për riparimin e avarisë dhe rikthimin e energjisë tek të gjithë abonentët./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Lajme

YouTube bllokon të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë

Publikuar

-

Nga

cna lajme

YouTube do të bllokojë të gjitha videot me përmbajtje anti-vaksinë, duke shkuar përtej vendimit për ndalimin e vetëm të atyre përmbajtjeve të rremë të lidhura me vaksinat kundër COVID-19.

Shembuj të përmbajtjeve që nuk do të lejohen në YouTube përfshijnë pretendimet se vaksina e gripit shkakton humbjen e aftësisë riprodhuese dhe se vaksina e cila mbron nga fruthi, shytat dhe rubeola, mund të shkaktojë autizëm.

Një zëdhënës i YouTube-it tha se kompania do të bllokojë gjithashtu edhe ato kanale të lidhura me aktivistë të njohur kundër vaksinave mes tyre Robert F. Kennedy Jr. dhe Joseph Mercola.

Në një email për shtyp publikuar në faqen e tij në internet zoti Mercola shkruante: “Ne jemi të bashkuar në të gjithë botën, nuk do të jetojmë me frikë, do të qëndrojmë së bashku dhe do të rivendosim liritë tona”.

LEXO EDHE:  “Kaos absolut”! Rikthehet paniku në Londër/Makina vë para këmbësorët

LEXO EDHE:  Detaje të reja rreth autorit të sulmit në MynihNë një deklaratë të tij zoti Kennedy shkruante: “Nuk ka asnjë rast në histori kur censura dhe fshehtësia janë vendosur përpara demokracisë ose shëndetin publik”.

Ky zhvillim vjen pasi YouTube dhe gjigantët e tjerë të teknologjisë si Facebook dhe Twitter janë kritikuar se nuk kanë bërë sa duhet për të ndaluar përhapjen në faqet e tyre të informacionit të rremë të lidhur me shëndetin publik.

Por ndërsa YouTube po ndërmerr masa më të ashpra ndaj dezinformatave, ai përballet me reagime në të gjithë botën. Të martën, kompania bllokoi kanalet në gjuhën gjermane të RT-së, të mbështetura nga qeveria ruse. Kompania tha se kanalet kishin shkelur politikën e saj mbi dezinformacionin ndaj COVID-19.

Të mërkurën Rusia e quajti këtë vendim si “agresion të pashembullt ndaj informacionit” dhe kërcënoi se do të bllokojë YouTube-n./ VOA

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: