LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Meta shigjeton ndërkombëtarët/ Kanë vite këtu, e s’duan të kuptojnë

19 Shkurt 2020, 12:15, Politikë CNA
Meta shigjeton ndërkombëtarët/ Kanë vite këtu, e

Në konferencën për mediat ku sikundër u shpreh do të denoncojë provat e reja për grushtin e shtetit që po përgatitet në vend me ligjin për betimin e gjyqtarëve, presidenti Meta ka shigjetuar edhe ndërkombëtarët.

Meta, ndërsa kërkoi ndjesë për vonesën, tha se zhvilloi një takim me ambasadoren e re të Kanadasë në vendin tonë, të cilën e ka informuar për situatën e demokracisë në vend.

Më tej, ai nuk la pa shigjetuar ambasadorët e akredituar në vendin tonë.

?Isha në një takim me ambasadoren e Kanadasë,e cila ishte e interesuar për demokracinë në Shqipëri. Jam i lumtur që e nis bisedën me demokracinë. Koha vajti më gjatë se duke folur për ?role of laë?, dhe zonja nuk po kuptonte dot gjë, dhe i thashë të takoj gazetarët se ka kolegë të tjerë që kanë vite këtu dhe s?duan të kuptojnë? u shpreh Meta.

Lajmet e fundit nga