LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Po të dëgjoj” zhvendoset në Kukës/ Basha troket në familjet “që lëngojnë” nga dhimbja

19 Shkurt 2020, 11:29, Politikë CNA
“Po të dëgjoj” zhvendoset në Kukës/ Basha troket

Kreu i PD Lulzim Basha i cili vijon turin e tij me sloganin ?Po të dëgjoj?, ka shkuar në Kukës ku ka vizituar një familje kuksiane.

Basha shprehet se familjet kuksiane po lëngojnë nga dhimbja e largimit të të rinjve me energji dhe talent, për shkak të mungesës së punësimit dhe arsimit.

Basha thotë se duhet të çlirohemi nga kjo braktisje dhe kjo e keqe.

?Kukësi dhe familjet kuksiane po lëngojnë nga dhimbja e largimit të të rinjve me energji dhe talent, për shkak të mungesës së punësimit dhe arsimit. Sa më parë duhet të çlirohemi nga kjo braktisje, nga kjo e keqe! Fuqizimi i ekonomisë është prioritet i programit tonë dhe zgjidhje për plagën e emigracionit. E ardhmja u takon të rinjve! #PotëDëgjoj?, thotë Basha./CNA.al

Lajmet e fundit nga