Connect with Us

Një i pashkollë pretendent për kryeministër?/ Pse Basha fsheh diplomën

Aktualitet

Një i pashkollë pretendent për kryeministër?/ Pse Basha fsheh diplomën

Publikuar

-

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha pas dështimeve të njëpasnjëshme, vijon të shpallë fitore, sikurse bëri edhe në lidhje me zgjedhjet e 30 qershorit, ku i dorëzoi në tavolinë Edi Ramës 61 bashki.

Pas rreth 5 muaj përplasje, molotov dhe konflikte, i dha Ramës edhe 61 pushtetin vendor.

Basha vijon ta cilësoje opozitën, si shumicë legjitime dhe veten e tij, “kryeministër i ardhshëm i shqiptarëve”.

Por, përtej të gjitha skandaleve dhe zullumeve në të cilat është përfshirë Lulzim Basha, qëndron edhe skandali ne lidhje me diplomimin e pretenduar në Holandë.

Në dhjetor të vitit 2018, në media u publikua një lajm sipas të cilit, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka gënjyer në lidhje me diplomimin e pretenduar në Hollandë.

Sipas këtyre informacioneve, Lulzim Basha e ka filluar shkollën në vitin 1993 dhe e ka përfunduar në vitin 2005. Pra, i janë dashur 12 vite për të përfunduar shkollën, nga të cilat në 6-të vite mori vetëm diplomën e 1 viti përgatitje dhe me korrespondencë perfundoi studimet kur ishte në Kosovë.

CNA.al për të hedhur dritë mbi të vërtetën, i ka drejtuar një letër zyrtare Universitetit të Utrecht, ku pretendohet se Basha ka mbaruar studimet.

Christina Jeliazkova, administratore e universitetit në fjalë, në përgjigjen për CNA.al deklaron se letra është marrë në 23 prill 2019, por si kusht për ofrimin e informacionit, zonja Jeliazkova sqaron se duhet bashkëlidhur një deklaratë, me të cilin Lulzim Basha pranon që Universiteti të japë kopje elektronike të gjithë sa kërkojmë dhe duhet paguar një tarifë për shërbimin.

LEXO EDHE:  Basha- Ramës: Për pushtet dhe para është gati të vrasë

Nisur nga kjo përgjigje, CNA.al i ka drejtuar një letër kreut të PD-së, Lulzim Basha, që në datë në datë 25.04.2019, duke i kërkuar që të japë autorizimin për dhënien e informacionit, sipas kërkesës së zyrtares së  Universitetit të Utrecht në Holandë.

Por, ndërsa kanë kaluar dy muaj nga data që CNA.al i ka drejtuar këtë kërkesë Lulzim Bashës, ky i fundit ka zgjedhur të heshtë dhe nuk ka kthyer përgjigje.

Por, nëse Basha pretendon të jetë kryeministri i ardhshëm i shqiptarëve, mbi të gjitha duhet të jetë transparent me ta. Shqiptarët nuk duan ti qeverisë një tjetër “Edi Ramës”. Nëse sot nuk bën transparente diplomën e tij, si mund të pretendohet se nesër në qeveri do bëjë transparente fondet, investimet etj.

Prandaj Basha mos të mendojë se me heshtje do i shpëtojë skandaleve të tij. Çudia më e madhe nuk do të zgjasë tre ditë për Lulzim Bashën./ CNA.al

Hesht për skandalin e diplomimit në Holandë/ Çfarë fsheh Lulzim Basha?

Lulzim Basha ka gënjyer edhe për shkollën e lartë/ Me korrespodencë dhe i ka zgjatur 12 vite

12 vjet për t’u diplomuar/ Pse Lulzim Basha fsheh diplomën e shkollës së lartë?

CNA kërkon të vërtetën e shkollimit të Bashës/ Universiteti përgjigjet, kërkon autorizimin e kreut të PD-së

Skandal, 12 vjet për t’u diplomuar/ Lulzim Basha fsheh shkollimin

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Aktorja shqiptare nuk ndalet me fotot e “nxehta”/ Pozon pa të brendshme buzë bregdetit

Publikuar

-

Aktorja shqiptare Eliona Pitarka, pas një sezoni të suksesshëm në emisionin humoristik “Duplex”,  u kthye në një prej vajzave më të komentuara të showbiz-it shqiptar.

Shpesh herë ajo vihet në qendër të vëmendjes për shkak të fotove provokuese që poston në profilin e saj në Instagram.

Së fundmi ajo ka publikuar disa foto, ku shfaqet buzë detit vetëm me një buzë dhe pa të brendshme.

Aktorja ka marrë komente dhe pëlqime të shumta për këto foto, ku mund të thuhet se ka lënë shumë pak hapësirë për imagjinatë.

 

View this post on Instagram

 

🖤

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

 

View this post on Instagram

 

Watch more sunsets than Netflix 🌅😁

A post shared by Eliona Pitarka (@elionapitarka) on

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

Si të keni një fytyrë të freskët dhe pa ndërhyrje estetike?/ Zbuloni 2 këshilla nga Leonora Jakupi

Publikuar

-

E njohur për fytyrën e saj tepër të fresket dhe pa operacione plastike, Leonora Jakupi do të mbetet gjithmonë ikona e bukurisë shqiptare e cila nuk plaket kurrë pavarësisht moshës.

Por nëse doni të dini sekretin e saj të bukurisë së përhershme, këngëtarja ka folur troç në një intervistë për “Mirage”.

Ajo shprehet se pjesën më të madhe të këtij “sekreti” e luan gjenetika, megjithatë Leonora zbulon se është e fiksuar pas mirëmbajtjes.

“Mendoj që gjenetika por edhe mirëmbajtja. Unë mundohem t’i rri gati maksimalisht lëkurës sime, ekstremisht, ndonjëherë edhe e teproj pasi dermatologët thonë që larja e shpeshtë I dëmton edhe qelizat. Por unë asnjëherë në jetën time, edhe nëse kam pasur koncert deri në orët e vona, kurrë nuk kam fjetur pa e hequr makjiazhin.”

Ajo madje preferon edhe përdorimin e maskave tradicionale dhe ka treguar dy për të gjitha vajzat kurioze:

  1. E verdhë veze, limon dhe mjaltë!

LEXO EDHE:  Basha- Ramës: Për pushtet dhe para është gati të vrasë

LEXO EDHE:  “Duhet tua fikni ekranet”/ Basha si Rama, sulmon mediat

Mbajeni 10-15 minuta dhe shpëlajeni më pas!

2. Ose mund të bëni scrub me sheqer dhe të bardhën e vezës!

Ndiqeni min 10:00

LEXO TE PLOTE

Aktualitet

“Kanë konflikt interesi”/ Orinda Huta zgjedh mes Elvana Gjatës dhe Flor Mumajesit

Publikuar

-

Moderatorja shqiptare Orinda Huta së fundmi e ftuar në emisionin “Mirage” është vënë përballë një zgjedhjeje shumë të vështirë.

Në rubrikën “Kë zgjedh”, Orindës i kërkuan të zgjedhë mes Elvana Gjatës dhe Flori Mumajesit.

Këngëtarja dhe kantautori kanë pasur shumë bashkëpunime dhe projekte të përbashkëta deri kur një ditë i ndanë rrugët nga njëri-tjetri.

Këtë gjë e përmendi edhe Orinda kur tha se kanë “konflikte interesash” dhe krahasimi me të drejtë, është i pavend.

Megjithatë ajo e bëri zgjedhjen e saj:

LEXO EDHE:  Zheji turpëron Bashën/ Me një akt Meta ka bërë më shumë punë se opozita në një vit

LEXO EDHE:  Mosbindja Civile/ “Ndahen” Basha dhe Kryemadhi

“Tani, krahasimi është pak i pavend. Kanë dhe konflikt interesi me njëri-tjetrin prandaj është njëçik i pavend (qesh). Elvana është e shkëlqyer, Flori gjithashtu në punën e vet, por le të themi që po shkoj për forcën e gruas, për Elvanën”.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: